loader-img
loader-img-2
کتاب ده پاپ که جهان را به لرزه انداختند اثر ایمون دافی نشر ثالث
کتاب ده پاپ که جهان را به لرزه انداختند اثر ایمون دافی نشر ثالث

کتاب ده پاپ که جهان را به لرزه انداختند اثر ایمون دافی نشر ثالث

like liked
خرید
52,000 تومان
معرفی کتاب

اسقف های رم بیش از دو هزار سال، قدرتمندترین رهبران دین مسیح بوده اند و تأثیرشان از مسائل معنوی صرف بسیار فراتر رفته است. پاپ ها نقشی محوری در تاریخ اروپا و جهان ایفا کرده اند؛ نقشی که نه فقط به دوش کشیدن بار معنوی سریری باستانی را در بر می گرفت، شامل نقش آنها در مواجهه با بحران های سیاسی و فرهنگی زمانه خودشان نیز می شد؛ هرچند پاپ ها خودشان در مواردی به آن بحران ها دامن زده اند. ایمون دافی، در یک مجموعه تحسین شده در رادیو بی بی سی، به تأثیر ده پاپی می پردازد که آن ها را تأثیرگذارترین پاپ های تاریخ می خواند. در این کتاب، خوانندگان از تصویر ایمون دافی از ده مرد منحصر به فردی که جهان را به لرزه انداختند، لذت خواهند برد.

این اثر با پطرس قدیس، یعنی سنگی که کلیسای کاتولیک بر آن بنا شده، آغاز می شود و سپس به لئون کبیر (سده پنجم)، گریگوری کبیر (سده ششم)، گریگوری هفتم (سده یازدهم)، اینوسنت سوم (سده سیزدهم)، پل سوم (سده شانزدهم)، و پیوس نهم (سده نوزدهم) می پردازد. ایمون دافی، از میان پاپ های سده بیستم، به زندگی و نقش سه پاپ می پردازد: پیوس دوازدهم که در آستانه جنگ جهانی دوم به مقام پاپی رسید؛ ژان بیست و سوم مهربان که توجه جهانیان را جلب کرد؛ ژان پل دوم نخستین پاپ غیرایتالیایی در چهارصد و پنجاه سال گذشته. دافی به ما نشان می دهد که هریک از این مردان بزرگ جهان خود را آفریدند و به دنبال آن جهان ما را هم خلق کردند.

ایمون دافی استاد تاریخ مسیحیت در دانشگاه کمبریج است که پیش تر رئیس و عضو کالج مگ دالن نیز بوده است. او مجری و مفسری سرشناس است که جوایزی مانند لانگمن، هیستوری تودی و هوتورن دن را برده است. رقص محراب ها، قدیسان و گناهکاران، آواهای موربت و آتش های ایمان از جمله آثار اوست.

 

نظر
محصولات مرتبط