loader-img
loader-img-2
کتاب دیار اجدادی اثر فرناندو آرامبورو نشر خوب
کتاب دیار اجدادی اثر فرناندو آرامبورو نشر خوب

کتاب دیار اجدادی اثر فرناندو آرامبورو نشر خوب

like liked
خرید
173,000 تومان
معرفی کتاب

فرناندو آرامبورو نویسنده اسپانیایی متولد سان سباستین است. او را امروزه از برجسته ترین نویسندگان زنده اسپانیا به شمار می آورند. آرامبورو از سال 1980 به آلمان رفت و به تدریس زبان و ادبیات اسپانیایی در دانشگاه پرداخت، اما سال 2009 این کار را رها کرد تا وقتش را کاملا صرف نوشته هایش کند. او به همراه نویسندگان دیگری همچون ادواردو مندوسا جزو نویسندگان مطرح جنبش «روایت نو» در اسپانیاست. آرامبورو جوایز بسیار متعددی را با آثار مختلفش به خود اختصاص داده است.
این داستان دو خانواده در شهری کوچک است که به واسطه خشونت گروه تروریستی ETA و ایدئولوژی های متضاد روبه روی یکدیگر قرار گرفته اند. بعد از آنکه پدر یکی از این دو خانواده توسط ETA کشته می شود و کاشف به عمل می آید که پسر خانواده دیگر نیز در این مأموریت حضور داشته، این دوستی عمیق که عمری پابرجا بوده، جای خود را به کینه ای خونین می دهد.
ماریو بارگاس یوسا، یکی از بهترین نویسندگان حال حاضر جهان درمورد این اثر می گوید: «خیلی وقت بود کتابی نخوانده بودم که چنین پردازش خلاقانه ای داشته باشد و تا این حد گیرا و تاثیرگذار باشد. این داستان سندی شیوا بر برهه ای از تاریخ است.» 

نظر
محصولات مرتبط